Parafia Greckokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Górowie Iławeckim

Нові норми Постів!!!

post2

Проповідь Патріарха

Ostatnio dodane

Aktualności

Wizyta metropolity Eugeniusza Popowicza w Olsztynie

Udostepnij

DSC08724 ResizedW piątek, 15 stycznia 2016r., abp Eugeniusz Popowicz metropolita przemysko-warszawski w ramach realizacji Planu Duszpasterskiego Archidiecezji przebywał na Warmii.

W Olsztynie abp Eugeniusz złożył wizytę abp Wojciechowi Ziembie, metropolicie warmińskiemu. Spotkał się też z całym zespołem pracowników Sądu Biskupiego, który jest pierwszą instancja dla metropolii przemysko-warszawskiej. Odbył konsultację z Oficjałem Sadu, ks. dr hab. Lucjanem Świto na temat spraw prowadzonych na rzecz Kościoła Greckokatolickiego w Polsce i nakreślono kalendarium wspólnych działań na 2016r.

Następnie abp Eugeniusz – w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie – przeprowadził rozmowy z Marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego dr Gustawem Brzezinem. Omówiono zagadnienia dotyczące współpracy na rzecz mieszkańców regionu. Marszałem podkreślił zaangażowanie greckokatolików w życie społeczne, kulturalne i gospodarcze województwa. Metropolita przedstawił Marszałkowi strukturą Kościoła Greckokatolickiego w Polsce i na Warmii i Mazurach. Wyraził uznanie dla działań władz regionu za tworzenie dobrego klimatu współistnienia dla różnych wyznawców religii województwa warmińsko-mazurskiego.

Metropolicie towarzyszyli: dziekan olsztyński ks. mitrat Jan Łajkosz i proboszcz parafii w Olsztynie ks. Jan Hałuszka.  oil

Udostepnij

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz jako gość

0
Komentarze | Dodaj swój
  • Brak komentarzy

cg

MPR

MPR BANER 300-dpi CMYK-druk

Linki

uhkc logo 
peremyszl logo 
wroclaw logo 
seminar logo  
ContentFileLogo UA 5