Parafia Greckokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Górowie Iławeckim

Нові норми Постів!!!

post2

Проповідь Патріарха

Ostatnio dodane

Aktualności

W Bieńkowie poświęcono krzyż

Udostepnij

IMG 3171W niedzielę 22 października został poświęcony nowy krzyż na cmentarzu w Bieńkowie.

Obrzędu poświęcenia dokonali: ks. mitrat Jan Łajkosz-proboboszcz Parafii greckokatolickiej w Lelkowie i ks. Artur Miziej-proboszcz Parafii rzymskokatolickiej w Zagajach.

W uroczystości udział wzięli mieszkańcy Bieńkowa, Krzekot, Zagaj i Wyszkowa. Duchowni podziękowali sponsorom nowego, metalowego krzyża. Wskazali na jego zbawczą moc i źródło naszej wiary. Na zakończenie obrzędu poświęcenia Ks. Łajkosz zaprosił uczestników do oddania czci krzyżowi przez ucałowanie go.

Po uroczystości gospodynie Bieńkowa i Krzekot w wiejskiej świetlicy ugościły obecnych upieczonym przez siebie ciastem. To wydarzenie sprzyjało integracji lokalnej społeczności.

Należy dodać, iż na cmentarzu w Bieńkowie po II wojnie światowej byli grzebani Ukraińcy zamieszkujący sąsiednie wsie: Bieńkowo i Krzekoty. Stąd też, do końca 90-ch lat ubiegłego wieku sołtys Bieńkowa wraz z mieszkańcami dbał o dojazdową drogę i porządek na cmentarzu. Obecnie cmentarz należy do Parafii w Zagajach i od kilkunastu lat jest miejscem spoczynku dla rzymokatolików.   оіл

Udostepnij

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz jako gość

0
Komentarze | Dodaj swój
  • Brak komentarzy

cg

MPR

MPR BANER 300-dpi CMYK-druk

Linki

uhkc logo 
peremyszl logo 
wroclaw logo 
seminar logo  
ContentFileLogo UA 5